Po registraci do naší zákaznické sekce dostanete až 15% slevu na celý sortiment zboží.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Morsuvin - 14 kg

  Morsuvin - 14 kg
  1 354 Kč
  - 4 %
  Zpět
  Morsuvin - 14 kg
  Další

  Přípravek je určen pro profesionální uživatele. Podle novely zákona SRS 199/2012 sb. je přípravek určen pouze pro profesionální uživatele, k nákupu je... celý popis
  Dostupnost
  na objednání
  1 298 Kč
  1 073 Kč
  bez DPH
  ks
  Číslo produktu:PLTV12
  Hlídat cenu / dostupnost
  Kompletní specifikace

  Přípravek je určen pro profesionální uživatele. Podle novely zákona SRS 199/2012 sb. je přípravek určen pouze pro profesionální uživatele, k nákupu je nutné předložit (zaslat) číslo Osvědčení o odborné způsobilosti ! Technické specifikace se mohou změnit bez výslovného upozornění.

  MORSUVIN® je repelentní přípravek k ochraně lesních kultur proti okusu zvěří a poškození hlodavci v době vegetačního klidu. Obsahuje tři repelentní složky: chuťovou, pachovou a mechanickou. Okus zvěří je ovlivňován řadou vnějších vlivů, jako dostupností potravy, sněhovou pokrývkou, zazvěřením, zdravotním stavem zvěře apod.

  Charakteristika:
  Repelentní pasta

  Účinné látky:
  křemenný písek 26 %
  surový tálový olej 10 %
  destilační zbytky tuku 4 %

  Působení přípravku:
  MORSUVIN® je pastovitá směs charakteristického zápachu mísitelná s vodou, po zaschnutí však již vodou nerozpustná. Obsahuje směs repelentních chuťových a čichových látek přírodního původu s přísadou vytvářející na sazenicích hrubozrnou porézní ochrannou vrstvu, která způsobuje tzv. "zubovrz".

  Vhodné použití pro:
  letní okus: NE
  zimní okus: ANO
  ohryz a loupání kůry (prevence): NE
  asanaci po poškození kmenů: NE
  škody černou zvěří: ANO
  škody hlodavci: ANO

  Příprava přípravku k aplikaci:
  Přípravek se ředí přidáním 5 % vody. Po otevření originálního balení je třeba směs důkladně rozmíchat. V případě zmrznutí přípravku při skladování v původním obalu lze přípravek použít normálním způsobem po jeho úplném a pomalém rozmrznutí při normální skladovací teplotě a následném důkladném rozmíchání.

  Způsob aplikace:
  Přípravek se aplikuje ručně nátěrem pomocí kartáče nebo rukavice. Zředěný MORSUVIN® nemá skapávat ze štětce. Jehličnany se ošetřují po úplném zdřevnatění výhonů, listnáče po zežloutnutí nebo opadu listů. Přípravek je možno použít i na vlhké sazenice a pracovat s ním při minimální teplotě od +2°C. Na mokré sazenice používáme hustší přípravek. Po ošetření musí alespoň částečně zaschnout, protože mráz a déšť čerstvý nátěr porušují. U listnáčů natíráme silnějším nátěrem nejen kmínek, ale i silnější větévky. U jehličnanů natíráme převážně poslední letorost menším množstvím řidšího přípravku, aby nedošlo ke slepování jehlic. Nátěr se provádí nejlépe dvojicí kartáčů na dlouhých rukojetích nebo širokými plochými štětci s prkénky k přidržování sazenic. Před aplikací nesmí být vystaven vyšší teplotě než je maximální teplota skladování což je 30 °C (zákaz přímého rychlého ohřevu zdroji tepla o vyšší teplotě).

  Dávkování:
  > lesní kultury sazenice, jehličnany sazenice, listnáče sazenice (ochrana proti zimnímu okusu zvěří) 4 - 5 kg / 1000 ks sazenic do 2 let stáří / OL 0 dní (nátěr při ředění v poměru 10 kg Morsuvinu : 0,5 l vody; max. 1x v roce)
  > lesní kultury sazenice, jehličnany sazenice, listnáče sazenice (ochrana proti zimnímu okusu zvěří) 5 - 6 kg / 1000 ks sazenic starších 2 let / OL 0 dní (nátěr při ředění v poměru 10 kg Morsuvinu : 0,5 l vody; max. 1x v roce)

  Aplikační poznámka:
  Na spotřebu má vliv velikost ošetřovaných sazenic. Aplikace nelze provádět při teplotách nižších než +2 °C a na namrzlém povrchu dřevin. Po ošetření musí přípravek alespoň částečně zaschnout, aby nebyl splaven deštěm. Správně aplikovaný přípravek zajišťuje ochranu proti okusu zvěří 6 - 7 měsíců.

  Poznámka k přepravě:
  Výrobek není vzhledem k charakteru balení a své konzistence vhodný k běžné balíkové přepravě. Z obecných zkušeností se doporučuje osobní odběr!

  Doporučení a možná rizika ve vztahu k životnímu prostředí:
  Přípravek nevyžaduje specifická opatření z hlediska ochrany ptactva, suchozemských obratlovců, vodních organismů, včel, necílových členovců, půdních makroorganismů, půdních mikroorganismů a necílových suchozemských rostlin.

  Upozornění:
  Veškeré údaje zde uvedené jsou pouze informativní.
  Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku.
  Před použítím si přečtěte přiložený návod (příbalový leták) k použití.
  Prodejce neručí za škody způsobené nesprávným použitím přípravku.

  Varování:
  P501 
  Odstraňte obsah / obal předáním oprávněné osobě nebo vrácením dodavateli.
  P280 Používejte ochranné rukavice / ochranný oděv.
  EUH208 Obsahuje kalafunu. Může vyvolat alergickou reakci.
  SP1 Neznečišťujte vody přípravkem nebo jeho obalem.
  OP II.st. Přípravek není vyloučen z použití v ochranném pásmu II. stupně zdrojů podzemních a povrchových vod.

  Zboží zařazeno v kategoriích

  Potřebujete poradit?

  Petra Hadačová
  Petra Hadačová
  +420 739 758 780 (Po-Pá, 8-16 hod.)
  Nepropásněte novinky, akce a slevy!
  Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

  Potřebujete radu ohledně Vašeho lesa? ZDARMA vám poradíme.

  Kde nás najdete

  Administrativní sídlo (mapa)

  Jihoslovanská 420, 543 01 Vrchlabí

  Výrobní areál (mapa)

  Horní Brusnice , 544 74 Horní Brusnice
  (Areál bývalého JZD)

  Kontakty
  Petra Hadačová
  Petra Hadačová
  (Po-Pá, 8-16 hod.)
  © 2022 Green Boss
  Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz